Dom Aktualności

5G będzie zupełnie inny niż 4G

Opinie klientów
Mamy ponad trzyletnią współpracę, wsparcie firmy Aleka Technology jest tak wiarygodne. Będę nadal współpracować z nimi w zakresie produktów 4G i 5G.

—— Mark Hardin

Lubię produkty MIFI z tej firmy. I oczekując na nowe produkty.

—— Trover James

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
5G będzie zupełnie inny niż 4G
5G będzie zupełnie inny niż 4G
5G będzie zupełnie inny niż 4G

Czy sieci piątej generacji będą raczej "siecią sieci" lub "heterogeniczną siecią", a nie pojedynczym interfejsem radiowym w modelu 3G lub 4G. To byłaby wielka zmiana.

Tradycyjnie różnica między jedną generacją sieci mobilnych a następną to protokoły interfejsu powietrznego. Obecnie Ericsson uważa, że ​​kluczowym wyróżnikiem będzie możliwość elastycznego działania w sieci wirtualnej, która integruje wiele różnych interfejsów powietrznych, protokołów, częstotliwości i typów sieci.

Przynajmniej częściowo Ericsson przyjmuje ten pogląd z powodu pewnych różnic pomiędzy poprzednimi sieciami następnej generacji a przyszłymi sieciami, a mianowicie różnicami w prędkości i widmie.

W przeszłości nowym generacjom mobilnym przypisywane są zazwyczaj nowe pasma częstotliwości i szersza szerokość pasma widmowego na kanał częstotliwości (1G do 30 kHz, 2G do 200 kHz, 3G do 5 MHz i 4G do 40 MHz).

Problem polega na tym, że fizyczna dostępność częstotliwości wykorzystywanych w aplikacjach mobilnych na dłuższy czas jest coraz ograniczona. A widmo oznacza przepustowość.

Przynajmniej do tej pory, przy standardzie 4G, który wzywa do szczytowej prędkości około 1 Gb / s, 5G będzie miało trudny czas, oferując "szybszą prędkość" jako swoją wyróżniającą cechę.

Oznacza to, że dostawcy będą przyglądać się żywotności baterii, jej pokryciu i przepustowości oraz możliwości dostosowania aplikacji i wymagań urządzeń w przystępny cenowo sposób.

Nowe spektrum zostanie udostępnione. Widmo w pasmach 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz będzie wykorzystywane do nowych sieci LTE i modernizacji przepustowości sieci HSPA.

Wdrożenia LTE z wykorzystaniem pasma 700 MHz i 800 MHz zostaną również dodane.

Wprowadzanie małych komórek będzie odgrywać kluczową rolę w hotspotach o dużej pojemności, a spektrum do tego może pochodzić z pasma 3500 MHz, gdzie do stałego bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego i usług satelitarnych wykorzystuje się tylko 400 MHz, Nokia Siemens Networks powiedziany.

Wszystko to wskazuje na znaczenie współdzielenia widma i innych nowych metod tworzenia nowej przepustowości.

Nielicencjonowane pasma, takie jak 5 GHz lub 60 GHz, oferują dodatkowe opcje odciążania ruchu dla najlepszego ruchu w mniej krytycznych aplikacjach bez wymagań jakościowych.

W rezultacie, w ciągu tej dekady można udostępnić widmo do 1,5 GHz, uważa Nokia Siemens Networks. Przynajmniej 1 GHz tego będzie tradycyjnym spektrum wyłącznym, podczas gdy nowe techniki dzielenia widma mogą odblokować więcej widma dla mobilnego Internetu szerokopasmowego.

Jest wiele powodów, dla których Ericsson uważa, że ​​sieć 5G będzie zupełnie inna od wcześniejszych generacji sieci komórkowych.

Poza telefonami i komputerami PC, kontrolerami gier, telewizorami i innymi urządzeniami, z których korzystają ludzie, będą istnieć miliony urządzeń i czujników maszyna-maszyna również obsługiwanych przez sieć 5G. Chodzi o to, że żadna pojedyncza sieć nie jest najlepsza dla wszystkich aplikacji i urządzeń.

"Długoterminowym rezultatem tego trendu jest to, co nazywamy 5G: zestaw płynnie zintegrowanych technologii radiowych", które łącznie, zintegrowane bezproblemowo, będą reprezentować piątą generację sieci bezprzewodowych, argumentuje Ericsson w białej księdze.

Jednym wielkim założeniem jest, że nastąpi ogromny wzrost liczby urządzeń, które muszą się komunikować. W przyszłości oczekuje się, że około pięciu miliardów połączonych z człowiekiem połączonych urządzeń zostanie przekroczonych między 10 a 100 razy przez komunikujące się maszyny, w tym kamery, smart-city, smart-home i smart-grid oraz podłączone czujniki.

Istnieje zatem ogromny problem skali: przejście z pięciu miliardów urządzeń do 50 miliardów, a może nawet 500 miliardów podłączonych urządzeń.

Tysiąc razy wzrost wymaganej przepustowości jest drugim ogromnym założeniem. Po roku 2020 systemy komunikacji bezprzewodowej będą musiały obsłużyć ponad 1000 razy większy ruch w dzisiejszych czasach, twierdzi Ericsson.

Ale wymagania dotyczące przepustowości będą się różnić. Możliwe, że wiele aplikacji i urządzeń M2M nie wymaga dużej przepustowości, podczas gdy aplikacje konsumenckie mogą wymagać setek megabitów, a niektóre lokalizacje o wspólnym użytkowaniu będą wymagać gigabitów.

Podobnie, wymagania dotyczące czasu oczekiwania i niezawodności również będą się różnić. Dlatego warto dopasować wymagania do segmentów sieci i możliwości, aby dopasować przypadki użycia do kosztów i parametrów wymagań sieci.

Tak więc 5G może radykalnie różnić się od wcześniejszych generacji sieci komórkowych. Przede wszystkim, jeśli 5G rozwinie się, jak przewiduje Ericsson, będzie to pierwsza sieć, która w rzeczywistości jest siecią sieci, a nie pojedynczym interfejsem radiowym. Złożoność takiego przedsięwzięcia sugeruje również, że 5G nie pojawi się w pełni ukształtowany, tak szybko, jak to zwykle ma miejsce w przypadku sieci komórkowych, które są zwykle wymieniane co około dziesięć lat.

Pub Czas : 2017-11-22 17:14:30 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Shenzhen Aleka Wireless Technology Co., Ltd

Osoba kontaktowa: Ms. Susie Liu

Tel: 86--13418594868

Faks: 86-7555-2663-2636

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)