Dom Aktualności

Co to jest 5G?

Opinie klientów
Mamy ponad trzyletnią współpracę, wsparcie firmy Aleka Technology jest tak wiarygodne. Będę nadal współpracować z nimi w zakresie produktów 4G i 5G.

—— Mark Hardin

Lubię produkty MIFI z tej firmy. I oczekując na nowe produkty.

—— Trover James

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
Co to jest 5G?
Co to jest 5G?

Co to jest 5G?

W najprostszej możliwej definicji 5G to piąta generacja sieci komórkowych. Jest to kolejny krok w technologii mobilnej, do wykorzystania w telefonach i tabletach przyszłości, a nasze obecne sieci LTE będą tak wolne i nieistotne, jak dane 3G.

Podsumowując, pierwsza generacja sieci telefonii komórkowej (z mocą wsteczną określana jako 1G) pojawiła się około 1982 r. Był to w pełni analogowy system do uruchomienia sieci 2G (sieci drugiej generacji), która uczyniła skok do cyfry po uruchomieniu w 1991 r. 2G dodało również dane komórkowe w postaci technologii GPRS i EDGE. Około 10 lat później uruchomiono sieci 3G, oferując jeszcze szybsze przesyłanie danych niż 2G. Około 10 lat później nasze obecne sieci LTE - to, co nazywamy 4G, choć istnieją pewne spory na tym, co tak naprawdę oznacza - to czwarta generacja sieci. Historycznie rzecz biorąc, to działa co kilka lat nowej generacji technologii sieciowych. Sieci 5G zapewne oferują podobny skok do przodu, jeśli chodzi o takie rzeczy jak prędkość transmisji danych.

Kiedy nadejdzie 5G?

Opracowując ten model, w najlepszym przypadku moglibyśmy zobaczyć komercyjne telefony 5G we wczesnych latach 2020, zakładając taki sam schemat "co 10 lat", jak poprzednie pokolenia. LTE rozpoczęło wdrażanie (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych) w latach 2010-2011, więc prosta matematyka pokazuje, że powinniśmy spodziewać się 5G w 2021 r., Co szybko nadejdzie. Jest szansa, że ​​niektóre wcześniejsze wdrożenia pojawią się jeszcze wcześniej, jeśli dostawcy sieci, producenci modemów i operatorzy sieci bezprzewodowych będą w stanie sprostać planowanym wcześniej planom. Podobnie jak w przypadku przejścia z 3G na LTE, będziesz potrzebował kompatybilnego telefonu, aby skorzystać z 5G, gdy się rozejdzie, ale masz jeszcze kilka lat, aby to zrozumieć - oczywiście, nie spodziewamy się żadnych 5G telefony rozpoczynające się na MWC w tym roku.

Czym różni się 5G od 4G?

Najważniejszą rzeczą o 5G jest to, że nie ma jeszcze oficjalnego "5G". Bez względu na to, co usłyszeliśmy na MWC w tym roku, niezależnie od tego, jak szybko prezentują się testy prędkości, lub jak różne są technologie sieciowe, z których korzystają firmy, 5G wciąż jest odbiciem idei w oddali.

Pub Czas : 2017-11-06 17:39:01 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Shenzhen Aleka Wireless Technology Co., Ltd

Osoba kontaktowa: Ms. Susie Liu

Tel: 86--13418594868

Faks: 86-7555-2663-2636

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)