Dom Aktualności

W jaki sposób sieć 5G zmieni świat?

Opinie klientów
Mamy ponad trzyletnią współpracę, wsparcie firmy Aleka Technology jest tak wiarygodne. Będę nadal współpracować z nimi w zakresie produktów 4G i 5G.

—— Mark Hardin

Lubię produkty MIFI z tej firmy. I oczekując na nowe produkty.

—— Trover James

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
W jaki sposób sieć 5G zmieni świat?
W jaki sposób sieć 5G zmieni świat?
W globalnym wyścigu powstanie 5G, piąta generacja sieci komórkowej. Podczas gdy 5G pójdzie w ślady 4G i 3G, tym razem naukowcy są bardziej podekscytowani. Mówią, że 5G będzie inne - bardzo różne.

Jeśli myślisz: "Świetnie, to koniec moich aplikacji, zwalnianie wideo, słabnięcie obrazu i ten wieczny znak obciążenia", to masz rację - ale to tylko część historii.

"5G będzie dramatycznym przeglądem i harmonizacją widma radiowego", mówi prof. Rahim Tafazolli, który jest liderem brytyjskiego multimilionowego funta, finansowanego przez rząd, 5G Innovation Center na Uniwersytecie w Surrey.

Oznacza to szansę na odpowiednio połączone inteligentne miasta, zdalną operację, samochody bez kierowcy i "internet rzeczy".

Jak najlepiej zrozumieć tę połączoną, superszybką, wszechogarniającą sieć 5G? Wydaje się, że kluczowe znaczenie ma termin "harmonizacja widma radiowego".

Szybki odświeżacz: dane są przesyłane za pośrednictwem fal radiowych. Fale radiowe dzielą się na pasma lub zakresy o różnych częstotliwościach.

Każdy zespół jest zarezerwowany dla innego rodzaju komunikacji - takich jak lotnicze i morskie sygnały nawigacyjne, transmisje telewizyjne i dane mobilne. Wykorzystanie tych pasm częstotliwości reguluje Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna (ITU).

Obecnie spektrum częstotliwości radiowych jest trochę bałaganu. Wraz z rozwojem nowych technologii, częstotliwości, z których mogą korzystać, zostały zmniejszone.

Spowodowało to problemy z szybkością połączenia i niezawodnością.

Tak więc, aby utorować drogę dla 5G, ITU kompleksowo restrukturyzuje części sieci radiowej wykorzystywane do przesyłania danych, jednocześnie umożliwiając kontynuowanie funkcjonowania istniejącej komunikacji, w tym 4G i 3G.

100 razy szybciej

5G będzie również działał szybciej, o wiele szybciej.

Prof Tafazolli jest przekonany, że możliwe jest uruchomienie bezprzewodowego połączenia danych o zdumiewającej przepustowości 800 Gb / s - to 100 razy szybciej niż obecnie 5G.

Kiedy Samsung ogłosił w 2013 roku, że testuje 5G z prędkością 1 Gbps, dziennikarze podekscytowani donoszą, że film o wysokiej rozdzielczości można pobrać w mniej niż pół minuty.

Prędkość 800 Gbps oznaczałaby pobranie 33 filmów HD - w ciągu jednej sekundy.

Pojemność 5G również będzie musiała być ogromna.

"Sieć będzie musiała poradzić sobie z ogromnym wzrostem zapotrzebowania na komunikację" - mówi Sara Mazur, szef Ericsson Research, jednej z firm kierujących rozwojem 5G.

Do 2020 r. Uważa się, że 50 miliardów do 100 miliardów urządzeń zostanie podłączonych do Internetu. Tak więc połączenia, które działają na różnych pasmach częstotliwości, zostaną ustanowione w celu sprostania zapotrzebowaniu.

Zwiększenie przepustowości sieci to trochę jak poszerzenie tunelu drogowego.

Jeśli dodasz więcej pasów, więcej samochodów może przejechać. A zamawianie czyni go bardziej wydajnym: niektóre pasy dla długodystansowych, a inne dla lokalnego ruchu.

Ogromny wzrost podłączonych urządzeń będzie spowodowany boomem w obiektach nieożywionych za pomocą sieci 5G - znanej jako internet rzeczy.

To nie będą tylko produkty, takie jak zdalne sterowanie ogrzewaniem czy mityczna lodówka zamawiająca więcej mleka, pociągi mogą powiedzieć, które miejsca są wolne, gdy są na stacji.

Urządzenia będą mogły dynamicznie wybierać między trzema wciąż niewyznaczalnymi pasmami, których używają do uniknięcia przeciążenia częstotliwości - wyjaśnia prof. Tafazolli.

"Dopiero po ustaleniu i ustaleniu tych częstotliwości może rozpocząć się rozwój produktu" - dodaje Mazur.

Celem jest, aby pierwsze pasmo częstotliwości zostało wprowadzone w życie około roku 2020, a pozostałe dwa wkrótce potem.

Inną cechą definiującą będzie to, że zasadniczo 5G nie powinno się zrywać.

"Będzie mieć niezawodność, którą obecnie uzyskuje się dzięki połączeniom światłowodowym" - mówi Sara Mazur.

Postępy w technologii anten obiecują koniec nagłego przerwania połączenia danych.

Będzie to niezbędne dla bezpieczeństwa. Firmy, w tym chińskie Huawei, już mówią o wykorzystaniu 5G, aby pozwolić samochodom bez kierowcy komunikować się ze sobą i infrastrukturą, którą przechodzą.

Technika, taka jak inteligentny transport i zdalna operacja, w której człowiek zdalnie steruje robotem w celu wykonywania skomplikowanych operacji, będzie polegać również na niższych opóźnieniach.

Opóźnienie dotyczy opóźnienia między działaniem a odpowiedzią.

Ericsson przewiduje, że opóźnienie 5G będzie wynosić około milisekundy - jest nie do zniesienia dla człowieka i około 50 razy szybciej niż 4G.

Będzie to miało kluczowe znaczenie, na przykład, jeśli lekarze będą dowodzić sprzętem do przeprowadzenia operacji na pacjentach znajdujących się w różnych budynkach.

Sieć próbna 5G

Ile to będzie kosztować? Ericsson i Huawei mówią, że po prostu jeszcze nie wiedzą.

Do momentu rozpoczęcia fazy opracowywania produktu jest zbyt wcześnie, aby to stwierdzić.

Ale to nie powstrzymuje ich przed chęcią popisywania się swoimi badaniami na rynku.

W Korei Południowej, która przewodzi pracom nad 4G, Samsung ma nadzieję uruchomić tymczasową sieć próbną 5G na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku.

Aby nie być gorszym, Huawei ściga się, aby wprowadzić wersję na Mistrzostwa Świata w 2018 roku w Moskwie.

Pomimo tak widocznej rywalizacji i ogromnych sum, każdy inwestuje w badania i rozwój, tym większa jest ich współpraca z dostarczaniem 5G. A to z kolei toruje drogę potencjalnie niezrównanym nowym technologiom.

"Dopóki nie pojawi się 6G w około 2040 roku", zauważa profesor Tafazolli.

Pub Czas : 2017-11-06 15:26:36 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Shenzhen Aleka Wireless Technology Co., Ltd

Osoba kontaktowa: Ms. Susie Liu

Tel: 86--13418594868

Faks: 86-7555-2663-2636

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)